DTF baskı tekniğine gönül vermiş siz değerli kullanıcılarımızın birçoğunun başına gelen problemlerden bir tanesinde transfer kâğıdının yani pet filmin üstüne yazdırılan CMYK veya siyah mürekkepli bölgenin üstüne beyaz mürekkep ile kapatmanın yapıldığı aşamada, beyaz mürekkebin filme tutunamadan akıp gitmesidir.

Bu problemin bazı sebeplerin ve çözümlerini aşağıdaki bölümde sizler için bir arada topladık.

Aynı zamanda ek olarak belirtmek isteriz ki bu tür problemlerin aşağıda açıklayacağımız nedenler haricinde bir diğer en önemli ana sebeplerinden biriside kullanmış olduğunuz, ve her siparişinizde farklı kalitede ürün tedariği yapılan Çin ve diğer Asya Menşeili kalitesiz Transfer Filmi ve DTF mürekkeplerinden kaynaklıdır. Sizlerde bu tarz sorunlar yaşamamak için Yerli Üretimimiz olan ve birbirleri ile %100 uyumlu DTF Transfer filmlerimizi ve Optimus Jet DTF baskı mürekkeplerimizi, DTFMarketim.com üzerinden temin ederek zamanınızdan ve bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Peki, Bu Sorunun Çözümü Nedir? Ne Yapmak Gerekiyor?

  • DTF Pet filminin doğru yüzeyinin kullanıldığından emin olun!

İlk önce kontrol etmemiz gereken şey filmin doğru yüzeyine baskı yapılıp yapılmadığını kontrol etmektir.

  • Renk ayarlarınıza giderek beyazın oranını daha düşük oranlara doğru düşürün!

Rip programınızın kontrol paneline giderek beyaz mürekkebin kullanım oranını kontrol etmeniz gereklidir. Örneğin, renk ayarınızda %100 beyaz kullanıyorsanız bunu %70’e indirmenizi ve bu şekilde kullanımınızı devam ettirmenizi önerebiliriz, gerekli görülürse bu oran üzerinde değişimler yapmak size kalmıştır. Unutmamak gerekir ki ülkemizde satışta olan Asya menşeili mürekkepler ve filmler arasında dahi bir çok farklılık olduğundan dolayı önerimiz olan %70 beyaz oranının size uygun olup olmadığı hakkında kesin bir bilgi yoktur.

Not: Birçok kişi, daha kaliteli ve iyi zemin kaplaması elde edebilmek için beyaz mürekkebin oranını  %200 oranına kadar yükseltip kullanmaktadır. Bu yüzdende özelliklede Asya menşeili beyaz mürekkebin, filme tutunamadan su gibi akıp gitmesi sorununu yaşanmaktadır.

  • Yazıcınızın ön platform ısıtmasının açık olduğundan emin olun!

Endüstriyel DTF baskı makineleri olarak bilinen yazıcılarda olan, ve yazdırma işleminden hemen sonra mürekkebin kuruma işlemini kolaylaştıran ve ön platformda bulunan ısıtmalı platformun açık olup olmadığını kontrol edin.

  • DTF Transfer filminizin nemli olup olmadığını kontrol edin!

Eğer pet filminiz nemlenmiş ise bu sorunu yaşamanız olasıdır. Filminizin nemli olup olmadığını kontrol etmek için, aynı tasarımları aynı ayarda yeni bir filmle basarak problemin filmdeki nemden kaynaklı olup olmadığına kanaat getirebilirsiniz.

Sorununuz hala devam ediyor ise iletişim numaralarımızdan bizlere istediğiniz zaman ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Unutmayın!!! Optimus Jet DTF baskı mürekkepleri ile DTFMarketim.com üzerinden tedarik edeceğiniz transfer filmleri birbirleri ile %100 uyumlu olmak ile birlikte transfer filmleri ve DTF mürekkeplerimiz yerli üretimimizdir ve sürekli kalite garantisi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.